Świat i my — Szkoły ponadpodstawowe

Pies i robot

reż. P. Berger
Francja 2023 / animacja / 90’

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół – wszyscy z wyjątkiem Psa, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko… brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia Pies ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela – Robota. Kiedy Robot ożywa, staje się dla Psa najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy – tak wyglądają ich pełne zabawy dni. Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, Pies musi zostawić go na chwilę samego.

Wątki z prelekcji

Jak odróżnić samotność od osamotnienia? Dlaczego samotność naszywa się współczesną chorobą cywilizacyjną? Co wpływa na poczucie osamotnienia ludzi? Jak zapobiegać poczuciu samotności i osamotnienia?

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter