Nie jestem czarownicą, reż. Rungano Nyoni

Świat i my

Cykl „Świat i my” skierowany jest do uczniów wszystkich roczników szkół ponadpodstawowych, z sugestią wyłączenia uczniów klas pierwszych (podejmowane tematy wymagają dojrzałości emocjonalnej i społecznej ucznia). Filmy zawarte w cyklu stanowią punkt wyjścia do rozmów na temat: swojskości i obcości w kulturze, budowania wspólnoty i akceptowania odmienności etnicznej czy kulturowej, a także asymilacji i poszanowaniu prawa do poszukiwania miejsca do godnego życia.

Wzbogacają one realizację treści programowych na zajęciach przedmiotowych z wiedzy o społeczeństwie, języka polskiego czy historii, zwracają uwagę uczniów na poglądy i zachowania ksenofobiczne, często mające podłoże narodowo-etniczne czy religijne, a co za tym idzie, kształtują postawy tolerancji i akceptacji oraz pozwalają widzom zrozumieć, że inni (reprezentujący różne kultury i wyznania) też mają prawo żyć i funkcjonować w kraju, który nie jest ich krajem urodzenia.

 

UWAGA: na kwiecień zostały przydzielone 2 filmy: "Chłopiec i czapla" oraz "Pies i robot". Kina i domy kultury, które mogą grać filmy z DCP będą miały w swojej ofercie film "Chłopiec i czapla", natomiast pozostałe "Psa i robota". O tym, który film w cyklu będzie grany, prosimy dowiadywać się bezpośrednio w wybranej przez Państwa placówce.

Materiały dydaktyczne

Filmy w cyklu

Inne cykle dla: Szkoły ponadpodstawowe

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter