Edukacja

Start naboru kin i domów kultury do projektu na rok szkolny 2024/2025

25/03/24
Fot. Wojciech Chrubasik

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury, które chciałyby wziąć udział w 19. edycji projektu Edukacji Młode Horyzonty w roku szkolnym – od października 2024 roku do kwietnia 2025 roku.

Edukacja Młode Horyzonty to projekt realizowany obecnie w ponad 130 miastach w Polsce. Oferujemy filmy dostosowane do każdej grupy wiekowej (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa) wraz z bogatą obudową metodyczną.

Zależy nam, aby Edukacja Młode Horyzonty przygotowywała młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, aby zachęcała ich do rozmowy i nie zostawiała samych z pytaniami, które mogą się zrodzić w trakcie pokazu. Każdy seans poprzedza prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej. Dla rodziców kina mogą zaoferować analizy psychologiczne, które przygotują ich do rozmowy z dziećmi o obejrzanych filmach.

Kinom i domom kultury zapewniamy:

Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter Newsletter