Inne projekty
Warsztaty z muzyką na żywo w wykonaniu zespołu Projekt Muzyka
Mając na uwadzę wartość edukacyjną, której nośnikami mogą być zarówno film, jak i muzyka, stworzyliśmy unikalny projekt, który łączy obie te dziedziny sztuki. Serdecznie zapraszamy na wyjątkowe wydarzenia filmowo-muzyczne, które poprzez swoją interaktywną formę, będą źródłem mądrej rozrywki i twórczej zabawy dla najmłodszych!
Zachęcamy do zapoznania się z ofertami dla przedszkolaków oraz klas 1-3 szkół podstawowych.
Osoby, które chciałyby zgłosić swoją grupę/klasę do udziału w wydarzeniu zachęcamy do pozostawienia kontaktu za pomocą formularza. Odezwiemy się, udzielimy bliższych informacji i zaproponujemy dogodny termin.
Akademia Nauczyciela Nowych Horyzontów
AKADEMIA NAUCZYCIELA NOWYCH HORYZONTÓW to cykliczne, nieodpłatne webinary dla nauczycieli wszystkich poziomów kształcenia, wychowawców, opiekunów świetlic, pedagogów i psychologów szkolnych.
Chcemy wyposażyć nauczycieli, wychowawców, opiekunów świetlic, pedagogów i psychologów szkolnych w kompetencje cyfrowe, społeczne i emocjonalne, będące wsparciem w edukacji zarówno na poziomie nauczyciela, jak i jego uczniów i wychowanków.
Poniżej prezentujemy najciekawsze spotkania, które odbyły się w minionym roku szkolnym.
Jak reagować na problem nadużywania ekranów przez dzieci?
Spotkanie z ekspertem Łukaszem Wojtasikiem z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę oparliśmy na rozważaniach dotyczących wpływu korzystania z ekranów na zdrowie i rozwój dziecka, regulowania emocji u dzieci czy wprowadzania zasad korzystania z ekranów.
Jak wspierać ukraińskie dzieci i młodzież w polskiej szkole?
Gościnie: Iryna Semenowych – szkolna psycholożka zajmująca się pomocą w adaptacji obcokrajowców, zarówno dzieci, jak i dorosłych i Dorota Kulesza-Tałan – terapeutka pracująca w nurcie Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, interwentka kryzysowa.
Jak zadbać o to, żeby dzieci uchodźców czuły się w polskiej szkole bezpiecznie i z poczuciem zrozumienia ich sytuacji? Przyjrzeliśmy się również temu, czy znajomość kultury i religii narodu ukraińskiego, może dodatkowo wesprzeć procesy adaptacyjne przybyłych do Polski dzieci.
Ciało nie określa – jak przeciwdziałać szkodliwym wzorcom urody online?
Gościni: Ewa Dziemidowicz – psychoterapeutka, trenerka, ekspertka ds. bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, pracuje w Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę.
Wychowanie w kinie
Podstawą projektu jest przekonanie, że film może stanowić ważne i atrakcyjne narzędzie w pracy wychowawczej każdego nauczyciela bardzo pomocne w rozmowach na temat wartości, modeli postępowania, czy światopoglądu.
Na przykładzie prezentowanych przez filmowych bohaterów postaw i wyborów, które podejmują, dużo łatwiej budować z podopiecznymi dialog i angażować ich do świadomego udziału w dyskusji a także rozwiązywać problemy wychowawcze.
Zapraszamy na sześć spotkań, które odbywają się raz w miesiącu: stacjonarnie lub online.
Uczestnicy zapoznają się z filmem, który porusza dane zagadnienie, po czym następuje dyskusja i ćwiczenia warsztatowe.
Udział dla nauczycieli placówek oświatowych m. st. Warszawy jest bezpłatny.
Współorganizatorem projektu Wychowanie w kinie w Warszawie jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Kierownik kursu: Małgorzata Bazan (malgorzata.bazan@wcies.edu.pl)
Prosimy o zapoznanie się z zasadami przyjmowania zgłoszeń na szkolenia organizowane przez WCIES (https://kursy.wcies.edu.pl/). W związku z dużym zainteresowaniem kursem Wychowanie w kinie Państwa deklaracja udziału w szkoleniu jest traktowana jako zobowiązanie do udziału w zajęciach szkoleniowych. Osoba, która nie zgłosi swojej nieobecności na 3 dni robocze przed rozpoczęciem zajęć w przyszłości nie może być zakwalifikowana na kolejne formy doskonalenia organizowane we WCIES.
Brak informacji z Państwa strony uniemożliwia uczestnictwo w szkoleniu osobom z listy rezerwowej.